Kuruluş Hikayemiz

Derneğimiz görmeyen, az gören ve görme engelinin yanı sıra başka engeli/engelleri de bulunan çocuklarımızın aileleri tarafından 2003 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Kuruluş sürecinde ailelerimizin temel motivasyonu görme yetersizliği tanısı alan bebeklerine nasıl davranacakları, edindirmeleri gereken becerileri nasıl öğretecekleri, çocukları için sunulan yasal ya da özel eğitim imkânlarından nasıl yararlanacakları gibi konularda hem alanda uzman kişilerden destek alarak hem de kendileri ile aynı yolda yürüyen ailelerle bilgi, duygu ve deneyim paylaşımı yaparak birlikteliğin gücünü kullanmaktı.

Derneğimizin temel çalışma alanı görmeyen çocukların erken eğitimi ve kaynaştırma yolu ile eğitim uygulamalarından en işlevsel şekilde yarar görmelerini sağlamaktı. Bu nedenle çalışmalarımızı daha kapsamlı ve sistematik hale getirerek daha çok görmeyen bireye dokunabilmek amacıyla 2008 yılında Özel Kabartma Düşler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  merkezimizi kurulduk.

2003’den bu yana 20 yıldır;“Unutmayalım ki; arkasında sağlam bir aile, iyi bir eğitimci ve bilinçli bir toplum oldukça engelli çocuk kalmayacaktır.”
sloganı ile faaliyetlerimizi sürdürürken, görmeyen çocuklarımızın ileride bağımsız ve üretken bireyler olabilmeleri için durmadan çalışıyoruz.

Scroll to Top
Scroll to Top