Başarı Hikayelerimiz

Duygu Kayaman

Duygu Kayaman 1989 yılında İstanbul’da doğdu. 2,5 yaşında görmemeye başladı. Türkiye’de engelliler arasında ilk örneklerden biri olarak görenlerle birlikte ilkokulu kaynaştırma eğitimiyle okudu.

Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünü, Bilgi üniversitesi MBA yüksek lisansını ve Regent’s london dil okulunu burslu olarak tamamladı.

Young Guru Academy “YGA”’ya 50000 kişi içinden 50 kişi içerisine seçildikten sonra YGA ve Turkcell stratejik ortaklığında başlattıkları Hayal Ortağım projesiyle MIT Innovators Under 35 tarafından yılın en genç sosyal yenilikçisi, Forbes magazine under 30 tarafından gelecekte dünyayı değiştirecek liderler, ODTÜ Rektörlüğü teşekkür ödülü, Sabancı vakfı tarafından da fark yaratan ödüllerini aldı.

2012 yılından beri Microsoft’da satış bölümünde ve Engellilere yönelik erişilebilirlik projelerine liderlik yapmakta. Aynı zamanda Young Guru academy’de de Hayal ortağım projesine danışmanlık yaparken yönetim kurulu üyeliğini Annesi Münevver Kayaman’dan devraldığı Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneğinde de çalışmalarına devam etmekte.

Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No:47 D:2 Şişli/Istanbul
0 (212) 288 51 44 - bilgi@parilti.org.tr

Parıltı Açık Açık Platformu üyesidir.

açık açık stk logo