Projeler

Birlikte Güçlü Sesler Korosu

İKSV Alt Kat, İstanbul Müzik Festivali işbirliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çocuk ve gençlere yönelik Birlikte Güçlü Sesler Korusu projesine imza atıyor. Venezüella’da kurulan müzik projesi “El Sistema” bünyesindeki Beyaz Eller Korosu’ndan (White Hands Choir) ilham alan Birlikte Güçlü Sesler Korosu, farklı engelleri olan çocuk ve gençlerle, Barış İçin Müzik Korosu’nu bir araya getiriyor. Koroda görme engelli öğrencilerimiz şarkıları seslendirirken, işitme engelli diğer öğrenciler işaret dili ile şarkılara eşlik ediyor.
Şefliğini Zeynep Eren Kovankaya’nın üstlendiği Birlikte Güçlü Sesler Korosu’nu çalışmaları her hafta İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nda yapılmaktadır. Birlikte Güçlü Sesler Korosu, Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği, Türkiye Sağırlar Tesanüt Derneği, Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu, Türkiye İşitme Engelliler Derneği ve Barış İçin Müzik Vakfı’nın değerli işbirlikleriyle hayata geçiyor.
Birlikte Güçlü Sesler Korosu, 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 29 Haziran 2019 Cumartesi günü düzenlenecek “Human Requiem” konseri öncesinde, Zorlu PSM Amfi’de vereceği ücretsiz mini konserle festival izleyicileriyle buluşacak.
Büyükdere Cad. Bentek İş Merkezi No:47 D:2 Şişli/Istanbul
0 (212) 288 51 44 - bilgi@parilti.org.tr

Parıltı Açık Açık Platformu üyesidir.

açık açık stk logo